Jedinečný interiér díky svítícím stropům

Napínané podhledy to není pouze hra s materiálem a tvary, ale také se světlem. Napínanou fólii lze velice zajímavě využít pro docílení efektu celoplošně svítícího stropu.


Jak efektu docílit?


V první řadě pro tento účel slouží speciální typ transparentní fólie, která propouští až 50% světla. To znamená, že stačí vybrat vhodný zdroj, který se umístí na původní strop a světlo se díky fólii krásně rozptýlí. 


Není to však tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. U tohoto typu podhledu je nutné pracovat jednak s vhodným typem světel (nejčastěji LED pásky), vzdáleností fólie od zdroje světla (doporučujeme fólii umístit minimálně 20 cm pod zdroj světla) a také s hustotou umístění světel. 


Možná úskalí


Tento typ podhledu ale v mnoha interiérech není vhodné použít. Nejčastěji z toho důvodu, že fólii není možné umístit dostatečně nízko pod zdroj osvětlení, výsledná výška místnosti by byla ve finále příliš nízká. 


Také je v tomto případě důležité dbát na správný výběr světel. Kvalita by měla být na první místě. Pokud by světla přestala svítit, sami si jej nebudete schopni vyměnit z důvodu speciálního způsobu upevnění fólie v hliníkových profilech. Snažte se proto zvolit světla, která mají dlouhou životnost. 


Je nutné si také uvědomit, že původní strop by měl být ideálně čistý a utěsněný. Může se stát, že na fólii napadá například hmyz, nebo stará omítka a vše bude vidět. Údržba jednou za několik let je tedy téměř jistá. 


I přes veškeré nevýhody je tento typ podhledů velice oblíbený a často využívaný například v koupelnách, wellness a v komerčních objektech. Nenechte se proto odradit a kontaktujte nás pro osobní konzultaci přímo ve Vašem interiéru.