zpět

Napínané stropy

Napínané stropy a stěny – poslední trend v současném designu interiérů.

Napínané stropy

Napínané stropy a stěny – poslední trend v současném designu interiérů. Designéři po celé Evropě již zařazují napínané stropy a stěny mezi běžné technologie, díky kterým dokáží vytvořit jedinečné a moderní prostředí v jakémkoli interiéru.

 Jedná se o pevnou fólii, na jejímž okraji je připájená plastová lišta. V místnosti, kde by napínaný strop měl být, se po obvodu připevní ke zdi nebo ke stropu hliníkové profily. Následně se prostor v místnosti musí vyhřát na přibližně 60 °C, poté se folie pomocí lišt na okrajích začne upevňovat do profilů. Díky své pevnosti, elastičnosti a malé hmotnosti, je fólie vhodná pro prostory s jakoukoli plochou. Napínaný strop není nijak omezen tvarem půdorysu.

 Napínané podhledy mohou vytvořit pocit komfortu a stylovosti v jakémkoli prostoru, dodají neopakovatelnou atmosféru pohody a tepla. Pokud máte šťastnou ruku při výběru barvy a textury fólie, můžete opticky zvětšit i nejmenší místnost. To je možné díky zrcadlovému efektu – lesklá fólie totiž odráží až 85 % světla! Matnou nebo saténovou fólii nerozezná ani oko odborníka od štuku nebo sádrokartonu. Je tu jen jeden rozdíl, fólie totiž na rozdíl od štuku vytvoří ideálně rovný povrch vašeho stropu.

 Napínané stropy a stěny jsou vhodné pro jakékoli interiéry , umožňují kombinovat různé styly a přitom je jejich údržba neobyčejně jednoduchá: stačí utřít povrch podhledu vodou s mýdlem a váš strop bude mít zase původní vzhled.

 Napínané stropy a stěny – je to nejen hra se světlem a texturou, ale i s tvarem. Jejich konstrukce dovoluje napínat fólii pod různými úhly, vytvořit hladké, lomené a zakřivené povrchy, udělat strop zvlněný nebo mnohoúrovňový, vytvořit kužely, ovály, oblouky a koule. Kombinují se všechny tyto tvary.

 Můžete vytvořit ve svém domě, kanceláři nebo restauraci neuvěřitelné futuristické konstrukce.

 
 

Široká škála barev, odstínů a textur podhledů Lackfolie přesahuje obrazotvornost i těch nejnáročnějších a nejzkušenějších zákazníků. Mimo to je na podhled možné nanést fotografie nebo obrázky, vytvořené podle vašich vlastních návrhů a také využít různá svítidla a difuzní osvětlení (imitace „hvězdného nebe“). Tohle všechno vytvoří neopakovatelné vizuální efekty a změní váš strop v unikátní umělecké dílo. Fólie je možné potisknout vámi vybraným obrázkem nebo obrázekem z katalogu. Díky transparentní fólii dokážeme vyrábět tzv. svítící stropy , které propouštějí světlo instalované nad podhledem, a imitují tak denní světlo.


100% odolnost vůči vlhkosti

Napínaný podhled nevsakuje a nepropouští vlhkost. Díky této vlastnosti je napínaný podhled vhodný pro prostory se zvýšenou vlhkostí (např. bazény a koupelny). V případě vytopení vašeho bytu vás operativně zbavíme nepříjemných následků. Opatrně odstraníme vodu za pomoci speciálního zařízení a provedeme montáž – výsledkem bude navrácení původního vzhledu stropu.


Pevnost a elastičnost

Napínané stropy udrží objem vody do 100 litrů na m². Současně je fólie odolná vůči různým deformacím a vibracím a v průběhu času neztrácí svůj počáteční tvar.


Zvukoizolace

Vzhledem ke svým zvukoizolačním vlastnostem nezhoršuje napínaný podhled akustické možnosti prostoru. Naopak, některé druhy fólie jsou schopné zlepšit akustiku, proto jsou napínané podhledy ideálním řešením pro koncertní sály, zvuková studia atp.


Termoizolace

Vzduchová vrstva, která se po montáži vytvoří mezi fólií a základním stropem, pomáhá uchovávat v prostoru teplo. Z tohoto důvodu je napínaný podhled vhodný pro snižování příliš vysokých stropů.


Praktičnost

Fólie v průběhu času nemění svou původní kvalitu, neztrácí barvu, nebledne, nežloutne a nepraská. Napínaný podhled se lehce čistí mýdlovou vodou.


Antistatika

Díky tenké teflonové vrstvě odpuzuje napínaný podhled prach a nesráží se na něm kondenzát.


Požární bezpečnost

Fólie se nedá zapálit a nepodporuje hoření, proto vyhovuje prostorům s maximálními požadavky na požární bezpečnost.


Mrazuvzdornost

Napínaný podhled snáší teploty do 5° C a je dokonce možné ho montovat v nevytápěných prostorech.


Ekologičnost

Fólie napínaného podhledu Lackfolie je vyrobena z ekologicky čistých materiálů, bez zápachu a vylučování škodlivin. Její kvalita je potvrzena příslušnými certifikáty.


Minimální hmotnost

Napínaný strop má velmi nízkou hmotnost, proto je vhodný i pro prostory s velkou plochou. Minimální snížení stropu je 3cm Napínané stropy Lackfolie jsou vhodné do bytu jak s nízkými stropy, tak i do prostorů, kde je zapotřebí snížit strop o několik metrů.


Jednoduchost montáže

Napínaný strop Lackfolie se montuje jednoduše a rychle, bez nutnosti vystěhování nábytku nebo následného úklidu prostoru.


Napínané podhledy Lackfolie jsou vhodné pro jakékoli interiéry.

Samozřejmostí je využití do obytných prostor:

 • obývací pokoj
 • ložnice
 • dětský pokoj

Napínané podhledy dodají prostoru potřebný luxus nebo naopak jednoduchost, jejich originální vzhled a snadná údržba určitě přijde vhod v

 • obchodních centrech
 • kancelářích
 • restauracích
 • klubech a barech.

Napínané podhledy jsou ideální pro prostory se zvýšenou vlhkostí či specifickými požadavky na čistotu a sterilní prostředí:

 • Bazény, koupelny, wellness
 • Kosmetické salóny, rehabilitační zařízení, fitness centra
 • Objekty farmaceutického a potravinářského průmyslu
 • Školky, školy a předškolní zařízení

Tloušťka fólie:

 • 0,18 mm
 • 0,20 mm
 • 0,38 mm (pro zdravotnická zařízení)

Váha fólie:

 • od 120 g/m2

Pevnost fólie:

 • 4650
  g/m2 (odpovídající stupeň odrazu světla 3585%)

Plocha jednoho podhledu:

 • do 80 m2 (pro objekty s velkou plochou stropu je zhotoveno několik pláten za pomoci styčného profilu)

Váha, kterou je fólie schopna udržet: do 100 kg/m2.


Termocitlivost:

 • do 70°C

Minimální snížení stropu: 3 cm (šířka montážního profilu).


Vzhled a textura:

 • Lesklá («zrcadlový efekt» – maximální odraz světla)
 • Matná
 • Strukturovaný mat (imituje vzhled štuku)
 • Transparentní
 • Perforovaná

Pracujeme s fóliemi z Německa (RENOLIT, PONGS) a Belgie (PTMC) . Nakupujeme je přímo od výrobce, čímž je vyloučena možnost padělání. Kvalitu fólie potvrzují příslušné testy a certifikáty. Naše podhledy nemají, nepříjemný zápach, nevylučují škodlivé látky, mají stejnoměrnou odrazovou schopnost a jsou velice pevné, díky čemuž neprosvítají nosné konstrukce stropu. Fólie pro napínané stropy Lackfolie odpovídají evropským standardům kvality.

Kvalita napínaného stropu nezáleží pouze na kvalitní fólii, ale také na hliníkových profilech, plastových dekoračních lištách a ostatních doplňcích. Pracujeme s těmi nejlepšími materiály, které zajišťují potřebnou kvalitu vašeho napínaného stropu.


Výroba a montáž napínaného podhledu Lackfolie probíhá v maximálně krátké době. Napínané stropy v klasickém obytném prostoru je možné namontovat v průběhu jednoho dne bez nutnosti vystěhování nábytku a následného úklidu prostoru.

Napínané stropy LACKFOLIE vyrábíme přímo na území České republiky. Každý napínaný podhled Lackfolie je projektem vypracovaným na míru zcela dle požadavků klienta.


Garantujeme, že v průběhu deseti let po montáži váš strop neztratí svůj původní vzhled a spoje zůstanou nepoškozené. Záruka na práce související s montáží napínaného podhledu je 36 měsíců.